JAGODINCI POHRLILI DA U NOVU GODINU UĐU SA ČLANSKOM KARTOM BIBLIOTEKE

Narodna biblioteka u Jagodini je staru 2024. godinu završila, a novu 2025. godinu započela u velikom stilu. Naime, u najstarijoj kulturnoj ustanovi u Pomoravskom okrugu odlučili su da tradicionalnu akciju Noć knjige koja je u regionu trajala samo dva dana, produže na čitav mesec! Tako je popust na pojedinačno članstvo u iznosu od 40% trajao od 13. decembra 2024. do 13. januara 2025. godine. I to ne uzalud.
Tokom ove akcije, zahvaljujući jakoj medijskoj kampanji i pojačanom trudu kolega i koleginica sa pozajmnih odeljenja, u biblioteku je učlanjeno blizu 600 članova, što je zaista impresivni rezultat. Prosta matematika pokazuje da je svakih 20 minuta biblioteka, ali i Jagodina postala bogatija za još jednog člana, a takav tempo je trajao čitavih mesec dana!
Jedno je sigurno. Biblioteka zna koliko Jagodinci vole knjige, ali i Jagodinci znaju koliko je važna biblioteka. Zato su, kao što smo u naslovu naglasili, pohrlili da u novu 2025. godinu uđu obogaćeni članskom kartom biblioteke – kartom za putovanje kroz prostor i vreme!